Polska Szkoła Dokształcająca im. M.M. Kolbego w Riverhead

Świąteczna Paczka

 

Już po raz dwunasty organizujemy akcję pomocy potrzebującym w Polsce  i nie tylko. Na początku wysyłaliśmy paczki, potem zbieraliśmy i wysyłaliśmy pieniądze. Pomagaliśmy lokalnym polskim rodzinom, ktόre ucierpiały podczas huraganu Sandy, zbieralismy pieniądze na operacje serca dla chorej dziewczynki, w tamtym roku pomagalismy chorej Dominice.

 

Przede wszystkim jednak włączamy się w ogόlnopolską  akcję  Szlachetnej Paczki w Polsce , www.szlachetnapaczka.pl, pomagającej

rodzinom, ktόre znalazły sie w trudnej sytuacji , lub zostały  ciężko doświadczone przez los.  Wolontariusze docierają do najbardziej potrzebujących ludzi, z najodleglejszych miejsc, pytają co im potrzeba, jakie mają trudności i starają się połączyć  ich z ludźmi, ktόrzy mogą pomόc i taką paczkę zrobić. My możemy wysłać pieniądze, aby jakaś rodzina mogła kupić sobie jedzenie, czy ubranie. Ofiarując pieniądze sprawimy, że w danej chwili będą  mogli rozwiązać część swoich problemόw, przeżyć Święta Bożego Narodzenia w radości. Dostaną  też nadzieję, że świat nie jest obojętny na drugiego człowieka.  Pomόżmy więc, aby dzięki naszej akcji na twarzy innych dzieci zagościł uśmiech, aby dobro miało jak największy zasieg a dzięki temu sami będziemy mieli swόj wkład w zmianę świata na lepszy.

Pieniądze zbiaramy we wszystkie soboty grudnia. Serdecznie dziękuje koordynator akcji   :

  1. Agnieszka Olesiejuk і uczniowie klas licealnych